Windows 10 brak internetu po wifi

Problemy, porady, ciekawostki, polecane

Windows 10 brak internetu po wifi

Postautor: nieistotny_nick » 08 lis 2019 12:14

Mam taką sytuację, 8 identycznych zestawów komputerowych, podłączonych do wifi poprzez zewn. karty sieciowe Asusa.
Aż do zeszłego tygodnia na każdym internet był, od kilku dni są problemy na 6 z 8 stacji tzn. internet losowo pojawia się, niekiedy na kilkanaście minut, innym razem przez cały dzień nic, na dwóch internet jest cały czas. Czasami połączą się do AP, ale internetu nie ma. Adresy są z dhcp, z AP wszystko ok, nie były aktualizowane od zeszłego tygodnia, dwa komputery z tych ośmiu i dodatkowo 3 inne laptopy do niego łączą się bez problemów i cały czas internet jest. Kompy mają różne wersje win 10 home 1803, 1903, sprawdzałem różne wersje sterowników zarówno domyślne z 10tki jak i ze strony Asusa. Niektórym komputerom przywracałem dziesiątkę nic nie zmieniło to.
Teraz mam wsusa offline na pendrive i spróbuję 10tki zaktualizować, pomysłów już powoli brak.
Doradzicie coś?
nieistotny_nick
AS
AS

Re: Windows 10 brak internetu po wifi

Postautor: TheSaint » 08 lis 2019 12:26

1. wywalić wifi i podłączyć kablem
2. ustawić adresy IP na "sztywno"
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: boog » 08 lis 2019 12:58

Czy problem dotyczy tylko internetu czy w ogółe łączności sieciowej z WIFI np nie widzą WIFI lub mają problem z połączeniem do WIFI? Łapią prawidłową konfigurację IP, czy się pingują między sobą i czy mają prawidłowy DNS?
boog
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: przemo88 » 08 lis 2019 13:09

ja mam inną teorię, zainstaluj z ręki sterownik z visty . U mnie w acerze tak się działo na microsoftu sterach do intel4965agn, niby połączenie jest, wszystko dookoła chodziło, a laptop ni huhu. Dopiero odinstalowanie i zainstalowanie sterowników ratowało sytuację do następnego uruchomienia. Stery z visty załatwiły sytuację na stałe.
przemo88
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: dadem » 08 lis 2019 15:49

Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!

konkretnie to polecenie zawsze pomaga.

netsh int ip reset c:\reset_log.txt

Chociaż używałem go przy problemie łączności z siecią lokalną jak mam dołożony zewnętrzny modem na USB (HiLink), a 2 komputery i 1 drukarka sieciowa połączone są przez switcha, który nie ma dostępu do Internetu.
dadem
Konsultant
Konsultant

Postautor: nieistotny_nick » 13 lis 2019 8:53

TheSaint pisze:1. wywalić wifi i podłączyć kablem
2. ustawić adresy IP na "sztywno"

boog pisze:Czy problem dotyczy tylko internetu czy w ogółe łączności sieciowej z WIFI np nie widzą WIFI lub mają problem z połączeniem do WIFI? Łapią prawidłową konfigurację IP, czy się pingują między sobą i czy mają prawidłowy DNS?
Niezbyt, musi być po wifi przynajmniej na ten moment, adresy są na sztywno ustawione.
Ogólnie to bardzo różnie, nie znalazłem zależności. Są sytuacje, że połączy się i jest wszystko ok, albo połączyło z wifi, adresacja po dhcp/sztywno ale brak internetu.
Wczoraj wymieniłem w dwóch karty sieciowe i wszystko ładnie śmiga, dziś będę sprawdzał czy te karty zabrane stamtąd działają z moim kompem.
Problem taki, że jest to na gwarancji, ale nie wiem czy winne są karty sieciowe czy one nie chcą współgrać z tamtą konkretną siecią, albo gryzą się z aktualizacją Windows 10, bo rok było ok, tydzień temu padło na raz prawie wszędzie, na identycznych pod wględem specyfikacji kompach.

Co do sterów z Visty, ten Asus nie wspiera jej, próbowałem też z netsh int ip reset i nic nie dało.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: TheSaint » 13 lis 2019 10:30

może windows zaktualizował sterowniki i dlatego się krzaczy. Sprawdź we właściwościach sprzętu
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 13 lis 2019 12:42

Sprawdzałem, starsze, nowsze, asusowskie i inne. Na żadnych nie działało na jednych maszynach, a na innych na każdych sterownikach działało.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: MarcinD » 13 lis 2019 12:45

A jakieś plany zasilania były?
MarcinD
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 13 lis 2019 12:49

Standardowy plan zasilania, wyłączone hibernacje i usypiania.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: MarcinD » 13 lis 2019 12:52

No to możliwe, że jakieś problemy na linii Windows karta były albo i faktycznie awaria. Zdarza się.
MarcinD
AS
AS

Wróć do Oprogramowanie "inne"