Drukarki sieciowe w PUPach.

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Drukarki sieciowe w PUPach.

Postautor: wilbury » 31 paź 2019 13:00

Dzień dobry cześć i czołem.
Pytanie do Szanownych braci i sióstr pracowników PUP. Jak wygląda u was sytuacja z drukarkami sieciowymi? Pytam, bo dostaliśmy zadanie zredukować liczbę drukarek do minimum, żeby kilka drukarek obsługiwało cały urząd. I szukamy złotego środka.
wilbury
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Drukarki sieciowe w PUPach.

Postautor: AKucharczyk » 31 paź 2019 13:31

wilbury pisze:Dzień dobry cześć i czołem.
Pytanie do Szanownych braci i sióstr pracowników PUP. Jak wygląda u was sytuacja z drukarkami sieciowymi? Pytam, bo dostaliśmy zadanie zredukować liczbę drukarek do minimum, żeby kilka drukarek obsługiwało cały urząd. I szukamy złotego środka.

X czasu temu były zalecenia z Myny co do drukarek w PUPach. Pisma niestety ie posiadam, ale pamiętam jak dziś, że sugerowano aby 1 drukarka sieciowa przypadała na minimum 4 osoby (o ile to możliwe). Zalecenia sobie a życie sobie. Jakiś czas temu próbowałem te zalecenia wdrożyć w życie (choćby częściowo). Chryja się zrobiła z tego większa niż można sobie wyobrazić. Skończyło się na planie wdrożenia zaleceń w życie. Na chwilę obecną u mnie praktycznie każdy użytkownik posiada "swoją" drukarkę (pomimo, że 3/4 z nich to sieciówki). Ani to ekonomicznie uzasadnione ani wg mnie praktyczne. W każdym razie jak pisałem wcześniej u mnie praktycznie każdy komp=drukarka.r
Osobiście proponowałem jedną sieciową drukarkę na pokój a w boxach (sale obsługi) jedną na 2-3 stanowiska. Do tego 2-3 sztuki zapasu w razie awarii....
Koncepcja upadła ze względu na ogromną skalę pielgrzymek protestacyjnych pracowników do szefostwa.
AKucharczyk
Mentor
Mentor

Postautor: wilbury » 31 paź 2019 13:43

Przewiduję u nas taki sam opór materii. Na razie mamy zalecenia żeby dokłaadnie wyliczyć dotychczasowe koszty ekspolatacji.
wilbury
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: AKucharczyk » 31 paź 2019 13:55

wilbury pisze:Przewiduję u nas taki sam opór materii. Na razie mamy zalecenia żeby dokłaadnie wyliczyć dotychczasowe koszty ekspolatacji.

Dokładnie się nie da chociażby ze względu na koszt energii zużyty przez drukarki (różnica pomiędzy energią zużytą przez 4 drukarki a przez jedną w trybie gotowości).
Oszczędności na pewną by były przy stosowaniu 1 drukarki na kilku userów a przy okazji uprościłoby kwestię zakupu materiałów eksploatacyjnych (mniejsza grupa rodzajów używanych tonerów) i ich przechowywanie, ale te argumenty muszą dotrzeć do szefostwa i je przekonać.
AKucharczyk
Mentor
Mentor

Postautor: Otek » 31 paź 2019 14:07

bo dostaliśmy zadanie zredukować liczbę drukarek do minimum, żeby kilka drukarek obsługiwało cały urząd. I szukamy złotego środka.

od kogo takie zalecenie?
Otek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: wilbury » 31 paź 2019 14:09

Od Dyrekcji...
wilbury
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: TheSaint » 31 paź 2019 14:44

no to jak dyrekcja każe, to pielgrzymki do szefa ci nie grożą

Tak naprawdę - wszystko zależy od topografii pomieszczeń. Stawiasz jedną duuużą maszynę na korytarzu z dostępem np na kartę i naprzód.

Mentalność ludzka - to jest problem. U mnie w OPS - dawno temu była jedna maszyna na piętro i nikt nie płakał. Dzisiaj jest jedna duża na piętro i przynajmniej jedna na biuro (sieć + duplex). Laski wiedzą, że jak mają dużo do druku (np jakieś wnioski, druczki, oświadczenia itp.) - to na dużej maszynie (wychodzi taniej niż zamówienie w drukarni)
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: pod1 » 31 paź 2019 14:46

My wynajmujemy kilka "kombajnów" od paru lat i ludzie nie narzekają. Wszystko zależy od rozkładu pomieszczeń, żeby postawić drukarkę w takim miejscu, żeby za daleko nie trzeba było chodzić (u nas jest 1 szt. na piętro, ale urząd mały - 40 pracowników)
pod1
Amator
Amator

Postautor: Grzechu » 31 paź 2019 14:59

U nas jest układ mieszany - w części pomieszczeń są duże wielofunkcyjne maszyny sieciowe, w części pomieszczeń (głównie tam, gdzie odbywa się obsługa osób zarejestrowanych) są drukarki na biurku.

Ale z uwagi na koszty i kwestie logistyczne też mam w planie przejść całkowicie na maszyny sieciowe.
Na pewno część pracowników będzie protestowała, ale mam nadzieję, że z poparciem mojego przełożonego uda się to przeforsować u dyrekcji.
Grzechu
AS
AS

Postautor: miomi » 04 lis 2019 11:36

Drukarka przy każdym kompie to już trąci lekko fanaberią... u nas nie przeszłoby takie rozwiązanie.
Musicie uzmysłowić pracownikom, że zmniejszenie ilości drukarek wyjdzie im na zdrowie! ustawienie drukarki z dala od biurka to świetny pretekst żeby ruszyć cztery litery z fotela i zrobić chociaż kilka kroków co jakiś czas. Siedzenie przy biurku niemal 8 godzin non-stop może powodować rozwój wielu chorób - kręgosłupa, stawów, wątroby (sic!)
Jeśli macie u siebie bhp-owca to na pewno to potwierdzi i przyjdzie wam z pomocą.
Wszystko zależy od sposobu w jaki przedstawicie powody redukcji sprzętu i na ile pracownicy uwierzą że to wszystko robicie dla ich dobra a nie tylko w celu zaoszczędzenia mamony ;)
miomi
Specjalista
Specjalista

Postautor: PawełR » 04 lis 2019 11:40

Musicie uzmysłowić pracownikom, że zmniejszenie ilości drukarek wyjdzie im na zdrowie!
może jakiś artykuł o szkodliwości (rak) oparów od tonerów? Każdy będzie chciał drukarkę jak najdalej i może jakoś sie dogadacie :-D
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Naukowcy alarmują: tonery wywołują mutacje w ludzkim DNA
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Grzechu » 04 lis 2019 13:44

PawełR pisze:Naukowcy alarmują: tonery wywołują mutacje w ludzkim DNA

To tak, jak powietrze, którym oddychamy, woda, którą pijemy, żywność, którą spożywamy...
A generalnie to każde nowe ludzkie pokolenie powoduje mutacje w ludzkim DNA.
Na tym - mniej więcej - polega ewolucja ;)
Grzechu
AS
AS

Postautor: PawełR » 04 lis 2019 14:05

Pisałem to w kontekście problemów z pracownikami. Może więc taka argumentacja przyczyni się do mniejszej ilości drukarek bardziej oddalonych od biurek pracowników. Jak coś jest szkodliwe i mamy możliwość temu zapobiec to czemu tego nie robić?
To tak, jak powietrze, którym oddychamy, woda, którą pijemy, żywność, którą spożywamy...
Jak mogę to unikam smogów, brudnej wody i starej żywności. Można tez postawić drukarkę dalej od biurka. Np. sieciówkę gdzieś na korytarzu.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MarcinD » 04 lis 2019 15:34

A można też po prostu mieć polecenie od szefa i je respektować, a pracownicy przez tego samego szefa są poinformowani, że nie ma drukarek przy każdym stanowisku, bo to jest decyzja szefa! Ale do tego potrzebny jest szef a nie ciiii.
Jak ja lubię dyskusje informatyków o tym jak tu zrobić coś, co jest w gestii szefa w sposób taki, żeby informatyk się nie naraził ludziom :)
MarcinD
AS
AS

Postautor: mjama » 05 lis 2019 9:30

MarcinD pisze:Jak ja lubię dyskusje informatyków o tym jak tu zrobić coś, co jest w gestii szefa w sposób taki, żeby informatyk się nie naraził ludziom

Wychodzę z innego założenia -że ja nie jestem od lubienia tylko od tego aby działało

Chętnie bym zlikwidował jeszcze kilka drukarek ale zawsze jest jakieś ale,
szefostwo nie na wszystko się godzi,
i tak już częściowo zredukowaliśmy do jednej na pokój z wyjtkami, a przy poleceniu szefa że mam jeszcze redukować to by była bajka
mjama
Specjalista
Specjalista

Następna

Wróć do Sprzęt i osprzęt