Nowy Płatnik

Formalna Obsługa Beneficjenta

Re: Nowy Płatnik

Postautor: wzzz » 10 wrz 2014 14:36

Dziś byłem na prezentacji nowych funkcjonalności w Płatniku
jedna rzecz tylko trochę mnie zmartwiła, to że nie będzie możliwości wczytywania korekt deklaracji z pliku generowanego np z syrisza
tylko ręcznie trzeba będzie nanosić zmiany na poszczególnych raportach imiennych.
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: Grzechu » 10 wrz 2014 14:57

wzzz pisze:ręcznie trzeba będzie nanosić zmiany na poszczególnych raportach imiennych

Serio!?
No to witamy w Bangladeszu czy innym Bantustanie...

I dziwić się, że "urzędników przybywa", skoro najżmudniejszą robotę trzeba wykonywać ręcznie.

Chociaż gdzieś obiło mi się o uszy, że wczytywanie korekt miało być możliwe, a potem porównanie i zaznaczenie raportów do wysyłki miało odbywać się automatycznie.
Może to był zwykły PR...?
Grzechu
AS
AS

Postautor: slavc79 » 16 wrz 2014 7:38

Będąc na spotkaniu w ZUS dowiedziałem się, że w tej chwili ZIUA nie działają (wysyłanie ich nie powoduje żadnych skutków na kontach w ZUSie). Wszelkie zmiany zaciągane są z rejestrów centralnych. A najlepsze jest to, że to zaciąganie odbywa się tylko dwa razy w miesiącu.
slavc79
Amator
Amator

Postautor: inspektor Barnaby » 16 wrz 2014 8:01

Nie zwalnia nas to chyba , do wysyłania ZIUA. No bo ewentualne kary mogą być nałożone.
Co do kar za nie złożenie dokumentów w terminie, czy słyszał ktoś o ich nałożenie na jakiegoś płatnika, czy w ogóle mieliście kontrolę z ZUS od 1999 dotyczącą dokumentów zgłoszeniowych?
inspektor Barnaby
Profesor
Profesor

Postautor: Miru » 16 wrz 2014 8:08

wzzz pisze:Dziś byłem na prezentacji nowych funkcjonalności w Płatniku
jedna rzecz tylko trochę mnie zmartwiła, to że nie będzie możliwości wczytywania korekt deklaracji z pliku generowanego np z syrisza
tylko ręcznie trzeba będzie nanosić zmiany na poszczególnych raportach imiennych.

To chyba fałsz. Co prawda na spotkaniu nie byłem ale po przeczytaniu Twojej informacji przy okazji umawiania się na spotkanko pytałem, no i importować będzie szło. Chyba nie oto chodzi żeby było coraz gorzej, chociaż :-)
Miru
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: slavc79 » 16 wrz 2014 8:14

inspektor Barnaby pisze:Nie zwalnia nas to chyba , do wysyłania ZIUA. No bo ewentualne kary mogą być nałożone.
Co do kar za nie złożenie dokumentów w terminie, czy słyszał ktoś o ich nałożenie na jakiegoś płatnika, czy w ogóle mieliście kontrolę z ZUS od 1999 dotyczącą dokumentów zgłoszeniowych?

Ja bym radził jednak wysyłać te ZIUA po staremu. My kontroli nie mieliśmy - poza tym nie trzeba do nikogo jechać do firmy/urzędu by stwierdzić czy zgłoszenie nastąpiło w ciągu 7 dni.
slavc79
Amator
Amator

Postautor: sylwester » 24 wrz 2014 13:06

Mam Płatnika w wersji E, od tygodnia przełączono nas na tryb interaktywny, w sumie nie jest to złe o tyle, że widać "co się robi". Niestety, od wczoraj tragicznie spadło mi tempo pracy Płatnika, szczególnie przy zamykaniu dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych - podejrzewam ze w jakiś sposób wiąże się to z weryfikacja danych w kartotece. Czy ktoś ma może podobny problem?
sylwester
Amator
Amator

Postautor: Grzechu » 24 wrz 2014 15:05

Spadło rzeczywiście, zauważalnie, acz (jeszcze?!...) nie jest u nas tragicznie. I faktycznie ma to związek z dużo szerszą i głębszą weryfikacją dokumentów.
Grzechu
AS
AS

Postautor: sylwester » 24 wrz 2014 15:23

Że weryfikuje to jestem w stanie zrozumieć - tylko nie mogę wyczaić, dlaczego kilka dni po przełączeniu działało OK a od wczoraj taka kiszka? Czekanie 7-10 sekund na zweryfikowanie dokumentu zgłoszeniowego to niezła lekcja cierpliwości :twisted:
sylwester
Amator
Amator

Postautor: slavc79 » 25 wrz 2014 8:03

Ja mam z kolei inne spostrzeżenie. W zestawach wysłanych (już po nowemu) wszystkie dokumenty mają status przetworzenia w ZUS oznaczony jako 'Przetworzono' natomiast wszystkie ZCNA mają status 'Oczekujący na przetworzenie w ZUS'. Co ciekawe w kartotece osoby widać, że dokumenty te zostały przetworzone, gdyż wyrejestrowania/zgłoszenia członków rodziny zostały zaktualizowane.

Macie też tak?
slavc79
Amator
Amator

Postautor: joleczka » 25 wrz 2014 8:10

zcna są przetwarzane później, tym się nie martw
joleczka
Konsultant
Konsultant

Postautor: sylwester » 25 wrz 2014 8:45

Po zawartości kartoteki klienta jak i przy dostępie przez PUE widać, że ZCNA zostały przetworzone, więc to chyba jakaś niedoróbka w Płatniku - "moje" ZCNA wysłane przed 10 dniami nadal są "w trakcie przetwarzania". Ale cóż, po stronie ZUS-u też mają niezłą jazdę z działaniem systemu KSI.
sylwester
Amator
Amator

Postautor: sylwester » 26 wrz 2014 9:15

Dostałem dzisiaj informację o błędzie w zaczytywaniu repliki kartoteki ZUS - mimo ustawienia zakresu pobierania danych na " świadczeniobiorcy" pobieraną są również dane pracowników. Sprawdziłem w swojej kartotece, faktycznie tak jest. Na szczęście nie działa to w drugą stronę i do pracowników nie dorzuciło bezrobotnych.
sylwester
Amator
Amator

Postautor: arybski » 26 wrz 2014 9:28

w sumie to jeszcze mnie to nie dotyczy, ale ktoś sprawdzał czy to dotyczy wszystkich pracowników, czy tylko tych którzy byli kiedyś w rejestrze bezrobotnych?
arybski
Omnibus
Omnibus

Postautor: sylwester » 26 wrz 2014 9:32

Gdyby dotyczyło tych będących bezrobotnymi dałoby się to zrozumieć ale ściąga wszystkich - tych pracujących nieprzerwanie od 31.12.1998 również.
sylwester
Amator
Amator

PoprzedniaNastępna

Wróć do FOB