PIT - 11

Formalna Obsługa Beneficjenta

PIT - 11

Postautor: spammer98 » 16 sty 2012 13:30

Mam małe pytanko odnosnie PIT-11, jak w waszych urzędach rozwiązujecie temat osób ktore z roznych przyczyn zwracają część zasiłku dla bezrobotnych (renta, św. przedem. etc.) Jaki PIT wystawiacie ? czy to co faktycznie pobral na ręke ? czy korygujecie cos ?

Wiem, że niektore urzedy robią po swojemu, jedni tak inni siak.

Są urzędy ktore wystawiaja PIT normalnie to co pobral na reke, potem mowia bezrobotnemu ze dokument zwrotu zasilku moze sobie sam odjąć z przychodu(dochodu).

A co w sytuacji gdy bezrobotny zwraca wszystko sam ?
Co w sytuacji gdy za bezrobotnego zwraca ZUS ?

Pytanie dodatkowe - jaki PIT wystawia ZUS potem ? Czy wszystko wklada do pitu to co wyplacil bezrobotnego + to co poslal do urzedu ?

Prosze dajcie znac jak u was jest to rozwiązywane !! :lol:
spammer98

Re: PIT - 11

Postautor: malgorzata » 16 sty 2012 14:48

Jeżeli kwota na "-" jest większa od wypłat, lub zwroty są za poprzednie lata to wystawiamy zaświadczenie o wysokości zwrotu. Natomiast jeżeli jest to tylko część znikoma to PIT jest o tę kwotę pomniejszany. Jeżeli spłata jest w ratach to osobno PIT i osobno zaświadczenie. Pozdrawiam :)
malgorzata
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: PIT - 11

Postautor: Gusia » 16 lut 2012 14:47

Koleżanka ,która wystawia pity ma pytanie:
Osoba miała naliczony na liście głównej dodatek aktywizacyjny za cały miesiąc 11/2011,którego nie pobrała. PIT 11 został wysłany osobie w grudniu (w przychodach uwzględniono kwotę niepobranego dodatku,zgodnie z tym,że jest to kwota postawiona do dyspozycji.). W styczniu 2012 dostarczyła świadectwo pracy,z którego wynika,że dodatek należy jej się tylko za 18 dni.Zrobiono korektę wypłaty,ale w 2012 i wypłacono jej ten dodatek. Czy mamy i jak zrobić korektę PITu w Syriuszu ,skoro korekta jest rozliczona w 2012.Poprawny pit 11 w Syriuszu nie wychodzi. Wystawiacie takie PITY ręcznie??? Jeżeli osoba ,by pobrała świadczenie,za cały miesiąc,to nie byłoby problemu.Dostałaby zaświadczenie od nas,że zwróciła i sama by się rozliczyła z Urzędem Skarbowym .
Bardzo proszę o podpowiedź jak mamy to zrobić.
Gusia
Nowicjusz
Nowicjusz


Wróć do FOB

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości